Menu

Bidetové sedátka a klozety


Co se Vám vybaví při pomyšlení na slovní spojení moderní bidety (sanitec.cz). Jsou to stále ty samé zařízení, se kterými jste poprvé potkali na dovolené ve Středomoří. Máte tušení, jaký od té doby překonali vývoj. Bidety jsou nejenom fenoménem ve svém rozšíření po celém světě, ale i pokud jde o inovace.Gallery

klozet

Foto: 4.bp.blogspot.com

bidetové sedátko

Foto: www.bidetovesedatko.cz

bidetové sedátko

Foto: cms.siko.cz

Bidety jsou relativně stále mladé. Pokud uvážíme, kdy se začala psát jejich historie, tři století nejsou z hlediska dějin lidstva až tak mnoho. Naopak. V sedmnáctém století byl sestrojen první prototyp bidetu na francouzském královském dvoře ve Versailles. Mluvíme o tom sedmnáctém století, kdy se Evropa nadechla k období své největší slávy. Počínaje sedmnáctým stoletím, až do začátku studené války, dominoval evropský politický i ekonomický model téměř celému světu. Dnes už bidety slouží svým majitelům a majitelkám na celém světě a jsou dobrou připomínkou období zašlé slávy zlatého evropského věku. Abychom se vrátili na začátek, tedy k závratnému technologickému pokroku, který neobešel ani tuto větev spotřebního zboží. Dnešní nejmodernější bidety už nepocházejí z kolébky jejich zrodu – Francie, ale ze Spojených států amerických – ohniska všech inovací 20. a 21. století. Ano, jsou to Spojené státy, které převzaly po Evropě štafetu v podobě světového primátu.

Američtí vědci nedávno sestavili plně…

Američtí vědci nedávno sestavili plně automatizovaný, elektronicky ovládaný bidet. Bidety jako tento, jsou neuvěřitelným skokem vpřed. Dokonalé čištění je zajištěno čtyřmi vodními tryskami s nastavitelným úhlem sklonu. Sedící deska je ohřívatelný, stejně používaná voda. Stačí pouze nastavit požadovanou teplotu. O čistotu používané vody se starají integrované uhlíkové filtre.

Leave a reply


Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *