Menu

Stojící nebo závěsný klozet?


Při navrhování buď koupelny nebo toalety je důležitý výběr záchodové mísy. Na trhu jsou dostupná široká nabídka stojících, závěsných a kombinačních klozetů. Podívejme se blíže na jejich výhody a nevýhody. Nejdříve několik slov budeme věnovat klasickému stojícímu klozetu, který nedělá potíže při montáži.Gallery

klozet

Foto: 4.bp.blogspot.com

Stojící klozet montuje se přímo do podlahy pomocí šroubů, které v moderních modelech lze velmi jednoduše schovat, aby nebily do očí. Bohužel, uklízení kolem stojícího klozetu je už těžší a náročnější. Špina shromažďuje se v místě styku záchodové mísy s podlahou a blízko klozetu je třeba velmi pečlivě uklízet. Podobný problém neexistuje v případě závěsného wc, které je připevněno na stěnu. Dole zůstává prostor, který lze snadno vyčistit mopem nebo vysavačem. Potíže může však dělat komplikovaná montáž. Klozet se montuje díky předstěnové konstrukci.

V případě takové montáži všechny…

V případě takové montáži všechny neestetické součásti jako například kanalizační svod, roury a dokonce i nádrž na splachování budou ukryty za stěnou a na vnejší straně bude vidět jenom ovládací tlačítko splachovacího sytému. Závěsný klozet se vyrábí z trvanlivých materiálů, a proto nemusíme se obávat, že nevydrží naši váhu.

Leave a reply


Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *